Šalach mones chuťovky

 

1.      Čokoládové truffles (mliečne) 30 - 40 ks

3 poháre čokoláda na varenie

1 ½ pohára smotana min. 40% tuku

2 č. l. vanilkový cukor

½ č. l. soľ

Truffles obalíme v niektorej z uvedených surovín, príp. podľa vlastného výberu: strúhaný kokos, cukrárske posýpky, mleté vlašské orechy alebo pistácie, kakao, rozmixované sušené maliny alebo brusnice

Postup: do misky vložíme polámanú čokoládu. V rajnici privedieme k varu smotanu, ktorú hneď vylejeme k čokoláde a necháme pár minút postáť, potom vymiešame metličkou. Pridáme soľ, vanilku a dobre premiešame. Na 2 hod. dáme do mrazničky. Po zatuhnutí formujeme z hmoty guľky a obaľujeme v posýpke podľa výberu. Do servírovania necháme uložené v mrazničke. Pozn.: Nepovedzte rodine, ale topia sa rýchlo! J

 

2.      Guľky z arašidového masla a praclíkov

1 pohár krémové arašidové maslo

½ pohára + 1 P. l. práškový cukor

2 P. l. margarín, zmäknutý

2 poháre pomrvené praclíky

3 poháre čokoláda na varenie

Postup: arašidové maslo vymiešame s cukrom, pridáme zmäknutý margarín a rozdrvené praclíky. Masu vložíme do chladničky na 20 min. Zatiaľ si čokoládu rozpustíme v miske v mikrovlnnej rúre (pridáme 2 P. l. vody) alebo vo vodnom kúpeli, za stáleho miešania do úplného rozpustenia. Z arašidovej masy formujeme guľky a máčame ich v čokoláde. Dáme zamraziť až do podávania. Pozn.: Pridaním cukrárskych paličiek si vyrobíte lízanky.

 

3.          Koláčiky „Farebné sklo“ 36 – 40 ks

1 pohár cukor

1 pohár margarín

1 vajce

1 č. l. vanilkový cukor

3 poháre polohrubá múka

½ č. l. prášok do pečiva

½ č. l. soľ

„Farebné sklo“ – (kladivom) rozdrvené rôznofarebné tvrdé cukríky

Postup: Suroviny na cesto spolu vymiešame a dáme do chladničky na ½ hod. Počas chladenia si cukríky podľa farieb vložíme do ziplock vreciek (príp. mikroténových) a potlčieme ich nadrobno. Cesto vyvaľkáme a vykrajujeme pomocou formičiek. Stred koláčika vykrojíme mini formičkou. Koláčiky ukladáme na plech vystlaný papierom a vykrojený stred vyplníme rozdrveným cukríkom asi do ¾, lebo cukríková drť sa zväčší.. Pečieme pri 170˚C 12 min. Necháme vychladnúť a následne odstránime z plechu.

 

4.          Slávnostné mandľové mesiačiky

4 ½ pohára polohrubej múky

2 poháre masla

1 pohár práškový cukor

1 vanilkový cukor

1 ½ pohára mleté mandle

Na zdobenie: práškový cukor a roztopená varová čokoláda

Postup: Všetky suroviny spolu vymiesime, aby nám vzniklo nelepivé cesto. Rúru predhrejeme na 170˚C. Z cesta urobíme dlhé šúľky cca ½ cm hrubé, ktoré pokrájame na 3 cm dlhé kúsky a uložíme ich na plech vystlaný papierom na pečenie. Každý šúľok vytvarujeme do mesiačika. Pečieme 20 – 25 minút, kým mierne stmavnú. Po vychladnutí mesiačiky obalíme v práškovom cukre a pofŕkame ich rozpustenou čokoládovou polevou.